Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Odpady - oznamVytlačiť
 

Obec Horné Obdokovce žiada občanov, aby riadne a dôkladne separovali odpad podľa letáku NATUR-PACK-u, ktorý bol v jarných mesiacoch distribuovaný do každej domácnosti.

Každý občan obce má povinnosť separovať svoj odpad podľa tohto letáku. Z tohto dôvodu sa zakazuje ukladať odpad mimo nádob na to určených.

Obec žiada občanov, aby neukaladali rôzne druhy odpadov vedľa nádob určených na separovaný zber rozmiestnených po obci a zároveň zakazuje ukladať také druhy odpadu, ktoré tam vôbec nepatria. Obec Horné Obdokovce nebude tolerovať ukladanie odpadov na tieto miesta. Na tento účel slúži v obci zberný dvor, ktorý má určenú prevádzkovú dobu a je každému občanovi obce umožnené naň priniesť odpady, ktoré nepatria do nádob na separovaný zber a už vôbec nie mimo nich. 

Zároveň žiadame občanov, aby nenosili svoj odpad pri zberný dvor mimo prevádzkovej doby. Prevádzková doba zberného dvoru je nasledovná:

máj - október: Streda: 13,00 - 17,00 hod.

                       Sobota: 10,00 - 14,00 hod.

november - apríl: Streda: 11,00 - 15,00 hod.

                            Sobota: 10,00 - 14,00 hod.

Preto žiadame občanov, aby sa správali šetrne k svojmu životnému prostrediu a okoliu svojich prábytkov. Takéto správanie len predražuje manipuláciu s odpadmi a zvyšuje náklady, čo môže mať do budúcna následok zvýšenia popolatku za zmesový komunálny odpad.


 
 
ÚvodÚvodná stránka